Get Adobe Flash player
Start

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odsłonięto figurę św. Michała Archanioła. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył proboszcz Parafii Świętego Michała Archanioła w Cieklinie, ksiądz Franciszek Motyka, a homilię wygłosił ksiądz Jan Gierlak, proboszcz Parafii Świętego Bartłomieja Apostoła w Dębowcu.


Z inicjatywą powstania pomnika wystąpił Adam Pawluś, etatowy członek Zarządu Powiatu, zakup figury sfinansowały prywatne osoby.
Są to osoby, które przeznaczyły znaczne środki, ale prosiły o zachowanie anonimowości. Przede wszystkim to ma charakter religijny. Chcemy, aby ten patron, ? który oficjalnie nie jest jeszcze patronem powiatu jasielskiego ? Święty Michał Archanioł otaczał opieką nasz powiat ? mówi Pawluś.
Koszt wykonania figury wyniósł 15 tysięcy złotych.
Figura ma około 2 metrów wysokości, została wykonana przez pracownię w Płowcach koło Jarosławia, natomiast projektantem podstawy tego pomnika zajął się pan Wojciech Frączek, architekt, który ma na swoim koncie m.in. projekt pomniku przy I Liceum ? Golgotę Wschodu.
Nieprzypadkowe jest też miejsce, w którym stanął patron egzorcystów.
Ogromnie cieszę się, że ta figura jest u Nas. Dawniej często mylono chorobę psychiczną z opętaniem i odwrotnie. Mogę powiedzieć teraz, że dzięki temu, iż ta figura jest na terenie Domu Pomocy Społecznej ludzie zauważą, ze to nie jest kwestia złego ducha, a wręcz przeciwnie.
Ci chorzy zwracają się do Michała Archanioła, aby ich uzdrowił i ten zły duch na nich bezpośrednio nie oddziaływał ? mówi Rafał Gużkowski, dyrektor DPSu w Foluszu. Rada Powiatu Jasielskiego zdecyduje teraz, czy zostanie on oficjalnym patronem powiatu.

 

Podstawowe
Dodatkowe
LogowanieNaszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odsłon : 154143
Nowości

Popularne
Serwisy